Kam s dětmi v Plzni?

ZOO A DINOPARK PLZEŇ

Pod Vinicemi 9, Plzeň, tel: 378 038 325, www.zooplzen.cz

Mají Vaše děti rádi zvířátka a dinosaury?Přijďte se podívat do krásného přírodního areálu plzeňské zoo na indické nosorožce, žirafy, hrošíky, lvy, medvědy a další zvířata žijící většinou ve volných výbězích.Chcete vidět Tyrannosaura nebo Giganotosaura? V unikátním plzeňském zábavním Dinoparku máte možnost prohlédnout si dinosaury v životní velikosti s kvalitním ozvučením.

TECHMÁNIE SCIENCE CENTER

U Planetária 2969/1 Plzeň, tel: 737 247 581, 737 247, www.techmania.cz

Stovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečných, pravidelné show, staré lokomotivy a unikátní trolejbus! Poznejte svět kolem nás prostřednictvím hry. Objevujte přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích. Expozice jsou určené dětem od tří let.

MUZEUM STRAŠIDEL

Nám. Republiky 33, Plzeň (podzemí hotelu Central), tel: 377 223 473,  www.muzeumstrasidel.cz

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete v Muzeu strašidel na náměstí Republiky. S úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.

MUZEUM LOUTEK

nám. Republiky 137/23, Plzeň, tel. 378 370 801, www.muzeumloutek.cz

V Plzni na náměstí najdete moderní muzeum, ve kterém našlo stálý domov asi 300 loutek. Nejstarší vznikly kolem roku 1830, největší měří přes 2 metry.

 
 

U Gigantu = různé ubytování na
jednom místě v Plzni

Žijte Plzeň, žijte
Evropské hlavní město kultury